Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Nabídka předmětů

Nabídka

Reklamní předměty

Obec Albrechtičky nabízí reklamní předměty:

  • pamětní mince mosazná (60 Kč), stříbrná (350 Kč)
  • svíčky s emblémem (60 Kč)
  • přívěsky s žetonem (20 Kč), přívěsky se svítilnou (25 Kč)
  • propisky (10 Kč), antistresové míčky (20 Kč)
  • frisbee-létající talíř (25 Kč), flash USB 4GB (190 Kč), potítka na zápěstí (40 Kč)
  • mentolové bonbóny v krabičce (30 Kč)

Reklamní předměty si můžete zakoupit na obecním úřadě, informačním centru dřevěnice a v Centru volného času.

skenovat0005[1].jpg Mince mosaz[1].jpg
Mince stříbro[1].jpg

Pamětní kniha rodiny Janáčkovy

Sebrané spisy Vincence Janáčka

Pamětní kniha rodiny Janáčkovy jakož i kronika školy, kostela, fary a obce Albrechtic.

Obec Albrechtičky vydala u příležitosti výročí 600 let od první písemné zmínky knihu, která je nejstarší kronikou obce. Knihu pro vydání připravil Mgr. Milan Myška se spolupracovníky prof. PhDr. Jiřím Sehnalem,CSc. a PhDr. Petrem Hlaváčkem.

Sám Vincenc Janáček v předmluvě jedné z kronik nejlépe charakterizuje důležitost takovéto knihy pro člověka, který má vztah k místu, aby pochopil souvislosti a pohnutky k různým činům vedoucí.

Předmluva Vincence Janáčka ke Kronice kostela a fary v Albrechticích

Milý čtenáři!

Jest to smutné, když člověk o sobě nic neví, když neví, jak se jmenuje, jak se jeho otec, jeho matka jmenovala a odkud vlastně jest. Ale ještě smutnější jest to, když v tom osvíceném 19. století ještě většina obcí jest, které o svých nejdrahocennějších pokladech, totiž o obci, o kostelu, faře a škole také nic nevědí. Chce-li člověk ve své tváře svou krásu aneb škornu spatřiti, tu se chopí zrcadla a toť jemu poví, jaký jest, a chce-li hodný občan o své domovině něco věděti, má se do obecního zrcadla, kroniky, podívati a ta jemu poví, jaká byla a jaká jest. Ale jak se do toho zrcadla dívati, když ho není? Jistěže nedostatek takové knihy každého občana, jenž podíl na osudech svého rodného místa bere, srdce zabolí. To samé jsem i já v mých mladších létech pocítěl. Takové kroniky by měly při každé obci založeny býti, a měly by jako vzácný odkaz pro potomky zachovány býti, vždyť ony jsou jak pro přítomné, tak i pro budoucí potomstvo poučení, v nich se zrcadlí obec.

Knihu lze zakoupit na obecním úřadě v Albrechtičkách za cenu 300,- Kč. Také je možné knihu zaslat na dobírku za cenu 300,- Kč + poštovné a balné.