Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Spolky a sdružení > Klub seniorů

Klub seniorů

Vítejte na našich stránkách klubu seniorů (zatím spíše seniorek), který vznikl z aktivity paní starostky (Ing. Evy Tripské) a paní Jarmily Silberové. Ta nás začátkem roku 2020 oslovila s tím, že bychom  vytvořili jakousi skupinu, která se bude pravidelně scházet, bude absolvovat procházky po okolí, malé výjezdy do vzdálenějšího okolí Albrechtiček. Postupně se k původním (asi 5) seniorkám přidávaly další (bohužel muži se většinou k této aktivitě chovali vlažně). Začaly se realizovat procházky po okolí Albrechtiček do míst, která jsme mnohdy neznaly nebo znaly jen málo. Úspěšně se vyvíjející aktivitu "zabrzdil" Covid 19, který způsobil omezení až zastavení našich aktivit. Když ale situace dovolila (jaro 2021), procházky se obnovily ve větším počtu seniorek (asi 10, jednou i seniora) a začaly se realizovat i kratší výlety. Navštívily jsme např. Muzeum v Příboře, Muzeum v Bílovci, Zámek v Nové Horce, Zámek v Kuníně, Štramberskou trúbu a podobně. Nedávno  jsme se vypravily i do kina do Nového Jičína (některé z nás v kině nebyly už hodně dlouho) a plánujeme i trávení našeho volného času v nové klubovně (Ubytovna č. 53), kde již navrhujeme zútulnění místnosti a upřesňování náplně našich posezení.

Jak je to v současnosti?

Klub seniorů

  • Setkáváme se každou středu ve 13 hodin před místní školou. 
  • Upřesnění programu (např. vyjížďky ) jsou uvedeny na tabuli před místní Jednotou.
  • Zatím jsme se omezily jen na venkovní pohyb, v nejbližší době však již bude v provozu i klubovna.

Byly bychom moc rády, kdyby se k nám připojili další (nejen seniorky, ale i senioři) a společně si zpříjemnili náš důchodcovský život.

Můžeme vás ubezpečit, že program je vytvářen pro naši věkovou skupinu a nároky na procházky jsou přiměřené. Společně trávíme asi 2 hodiny času. 

Pro ilustraci předkládáme několik fotografií z nedávné minulosti. Naší snahou je stránku aktualizovat, doplňovat o fotografie i naše zážitky. Poznáte podle fotografií, kde jsme všude byli?

Těšíme se na vás!!!

Projekt Podpora aktivit seniorů v Albrechtičkách

Pro aktivity klubu seniorů se podařilo obci získat dotaci z Moravskoslezského kraje z "Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2022". Finanční prostředky budou použity na financování organizování různých aktivit pro seniory např. přednáška se spisovatelem, zájezd do kina (divadla), na výstavu, kurz "Focení mobilem", kurz "Jak na chytrý mobil", kurz "Nordic walking" apod. Maximální výše uznatelných nákladů projektu je 90 000,- Kč. MSK poskytne 50% na úhradu uznatelných nákladů, zbylých 50% hradí obec.