První dubnová přednáška
22. června jsme se opět setkali s žáky a jejich učiteli z místní základní školy. Uspořádali jsme pro ně již tradiční akci s názvem Škola za školou. Žáci plnili zábavnou formou úkoly z češtiny, matematiky, zeměpisu, přírodovědy, chemie a výtvarné, hudební, tělesné a pracovní výchovy. Po splnění všech úkolů pro ně byly připraveny míčové hry. Také učitelé se zapojili,aby ukázali žákům, že jsou i oni úspěšní v plnění úkolů. Prováděli chemický pokus s ohněm. Závěrem dostali žáci "vysvědčení"a perníkovou medaili. Všichni se úkolů zhostili velmi dobře, dostali samé jedničky. Počasí přálo a nálada byla úžasná. Tak snad zase příští rok!
14. června se v naší obci uskutečnil již tradiční Sportovní den seniorů. V letošním roce se ho zúčastnilo celkem 17 závodníků, z toho 7 v kategorii starších ( nad 70 let) a 10 v kategorii mladších ( do 70 let). Soutěžilo se v tradičních disciplínách, a to : košíková, šipky, floorball, cronhole, míčky, bollobal, kroužky, lukostřelba a frisbee. V kategorii starších obsadil 3. místo Jan Seifert, 2. místo Mirek Myška. 1. místo opět získala Lidka Dybalová. V kategorii mladších obsadil 3. místo Arnošt Šajtar, 2. místo Jiří Šajtar. Vítězkou se stejně jako minulý rok stala Jarka Silberová.. Vítězové nás budou reprezentovat v oblastní soutěži v Bílovci. Sportovní klání bylo provázeno výbornou náladou, slunečným počasím a také bohatým občerstvením, o které se postarali samotní senioři. Je nutné poděkovat také místním Skautům, kteří se zasloužili o samotnou organizací závodu. Byli bychom rádi, kdyby se sportovního klání zúčastnilo více seniorů z obce. Snad se zájem zvýší již v příštím roce.
Poměrně pěkné, i když trochu studené počasí (středa, 13.5. , tj. druhý z trojice "zmrzlých“ Servác) nás zlákalo na procházku do Odbory k rozkvetlým sasankám. Bylo nás 6 a fenka Sára. Procházka byla náročnější především kvůli popadaným stromům, spadlým větvím a plevelu. Asi by stálo za to tuto krásnou trasu na procházky proklestit a tím zpřístupnit většímu počtu zájemců o krásné okolí Albrechtiček.
2. května uspořádalo vedení obce zájezd do Kroměříže, kde probíhala výstava květin s názvem Floria Kroměříž 2026. Protože se akce zúčastnilo mnoho seniorů z naší obce, dovolujeme si tuto aktivitu zařadit i na naše stránky a touto cestou bychom chtěli Obecnímu úřadu poděkovat za realizaci akce a vzornou organizací zájezdu. Navštívili jsme nejen samotnou výstavu,ale i proslulé kroměřížské zahrady. Kromě nádherných zážitků jsme si přivezli i zakoupené květiny,stromky,cibule, zahradní nářadí a mnoho jiných věcí. Je škoda, že se nepřihlásilo více občanů, všechna místa v autobuse zaplněná nebyla. Snad příští rok... už teď vše těšíme.
6. března pořádal Obecní dům ve Studénce kulturní akci s názvem Rytmy 60. let. Tuto akci jsme navštívili v poměrně hojném počtu (10 seniorů). Na programu bylo vystoupení souboru Generace z Klimkovic a vystoupení DJ Paul Doctor. V první části programu vystupovala velmi sympatická skupina v dobovém oblečení a velkým elánem a radostí ze zpěvu. Poslechli jsme si písničky ze Semaforu, z filmu Kdyby tisíc klarinetů, Stín katedrál, Píseň pro Martu a mnoho jiných. Ve druhé části vystoupil DJ Paul Doctor s vybranými písněmi 60.let. Zazpívali jsme si i zatančili.
26. února jsme se vypravili autobusem do Studénky, kde jsme měli rezervovanou bowlingovou dráhu. I když se dost lidí omluvilo, byla účast velice dobrá. Sešlo se 10 hráčů. Hrálo se na dvou drahách, nechybělo ani malé občerstvení. Po hodině hry jsme se spokojeně vydali domů. Všichni jsme se shodli na tom, že právě prožité odpoledne bylo krásné a akce se opět vydařila
29. prosince se v místním hostinci U Járy konal již 3. ročník Vánočního turnaje v karetní hře Žolík. Účast byla veliká, přišlo si zahrát 20 hráčů různých věkových kategorií. Vítězem turnaje se stal David Šajtar. Nálada byla jako každoročně výborná.
Přejeme všem občanům naší krásné obce všechno nejlepší v novém roce, hodně zdraví, spokojenosti a mnoho dalších společných akcí.
11. prosince jsme se sešli v naší klubovně,abychom bilancovali právě končící rok a nastínil jsme si, co dělat v roce příštím. V neposlední řadě jsme si chtěli společně popovídat, vzpomínat na " staré časy" prostřednictvím fotografií. Aby se nám lépe povídalo, přinesli jsme cukroví, které jsme už napekli a připravili svařák. Posezení bylo velmi příjemné. Jen je škoda, že nás přišlo poměrně málo. Někdo se omluvil kvůli nemoci a jiní nenašli čas,což je v předvánočním shonu i pochopitelné. Věříme však, že se po novém roce zase v klubovně ve větším počtu sejdeme.
Při plánování našich listopadových akcí jsme se rozhodli i pro bowling. Tentokrát jsme ale nenaplánovali Studénku, ale rozhodli jsme se navštívit Sportoviště Bílov. Vyrazili jsme v dosti hojném počtu (12 seniorů) a díky ochotným řidičům jsme se pohodlně dopravili auty do Bílova. Tam jsme si nejen zahráli naši oblíbenou hru, ale také jsme využili toho, že součást sportoviště je i restaurace. Po úporném sportování jsme si objednali výborné pizzy a nějaké občerstvení. Zábava byla skvělá, jak konečně vždy, když společně někam vyrazíme.
© 2026 OBEC ALBRECHTIČKY, Kontaktovat webmastera, Mapa stránek, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO