logo
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Základní škola

Základní škola

Naší základní škola patří mezi jedny z nejstarších v našem regionu. Písemné záznamy ve školní kronice zmiňují rok 1787. To znamená, že škola letos oslaví již 235 let od svého založení.

Budova školy byla původně postavena jako jednopatrová, ale z kapacitních důvodů později bylo přistaveno další podlaží. Postupně procházela mnoha opravami a rekonstrukcemi.

V posledních patnácti letech se postupně opravovalo školní hřiště, budova školy a střecha, školní jídelna a provedla se půdní vestavba. Nedávno byla vyměněna okna a dveře, budova byla zčásti zateplena a fasáda dostala nový, veselejší kabát, dle návrhů dětí. V letech 2018 a 2019 se uskutečnila rekonstrukce toalet. 

Budova školy se nachází v malebné oblasti CHKO Poodří, které nabízí zajímavá místa k vycházkám a pozorováním. Škola prošla mnoho různými obdobími, mezi nejzajímavější asi patří působení rodu Janáčků (příbuzní hud. skladatele Leoše Janáčka), kteří zde učili více než 80 let a na jejichž památku byla na budově školy odhalena pamětní deska.

V roce 2003 získala škola právní subjektivitu a její součástí se stala i místní mateřská škola a školní jídelna. Škola je vedena jako malotřídní - výuka více ročníků v jedné třídě. Ve škole pracuje školní družina. Škola nemá vlastní tělocvičnu, v zimních měsících využívá místní sokolovnu. V ostatních měsících nám slouží školní zahrada s nově vybudovaným hřištěm s umělým povrchem a relaxačně - výukový areál. 

Od školního roku 2019/20 je v budově umístěno oddělení MŠ - jedná se o oddělení předškoláků.